-- Adversting 9 REKLAM ALANI --

-- Adversting 10 --

-- Adversting 1 REKLAM ALANI --

TÜRKİYE’DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GÜNDEMDE

21:55:27 | 2020-10-21

-- Adversting 5 REKLAM ALANI --

Son dönemde Coronavirüs’ü vaka sayısının artış gösterdiği Türkiye ile ilgili bir son dakika iddiası geldi… Reuters’a konuşan üst düzey bir yetkili, “Türkiye’de Coronavirüs’ü vaka sayısının artmasıyla birlikte gençler ve yaşlılar için sokağa çıkma yasağı ve hatta hafta sonu sokağa çıkma yasağı düşünülüyor” dedi.

2019 yılının son haftalarında Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa bir süre sonra küresel bir salgın halini alan Coronavirüs’ü bütün dünyada etkisini artırmaya devam ediyor

Türkiye’de Eylül ayından beri günlük vaka sayısının 1000’in üzerinde seyrettiği Coronavirüs’ü ile ilgili kritik bir iddia İngiltere merkezli Reuters haber ajansından geldi. Reuters’a konuşan üst düzey bir yetkili, vaka sayısının artmasının ardından sokağa çıkma yasaklarının tekrar gündemde olduğunu söyledi.

Sözcü’nün haberine göre; İsmini açıklamayan yetkili, “Toplam Covid-19 vaka sayısı açıklanan günlük vaka sayısının 5 katı” ifadesini kullandı. Reuters’a konuşan üst düzey yetkili, “Birkaç hafta boyunca süreci takip ettikten sonra yeni sokağa çıkma yasakları ve kısıtlamalar gelebilir” dedi.

Pazartesi günü 2.026 yeni vakanın açıklanmasından sonra Reuters’a konuşan yetkili, okulların açılmasıyla birlikte nasıl bir değişiklik yaşanacağının izleneceği ve buna göre bir karar alınacağını dile getirdi. İsmini açıklamayan yetkili semptom göstermeyen çok insanın olduğunu söylerken, “Vaka sayısının, hasta olan sayısından 5 kat daha fazla olduğu görülüyor. Eğer bu trend devam ederse bazı önlemler alınacaktır” dedi. Bu yetkili, yeni sokağa çıkma yasağının daha dar ölçekli olacağını dile getirerek ekonominin korunmaya çalışılacağını aktardı.

-- Adversting 6 REKLAM ALANI --
ETİKET :  

Tümü
266166186