-- Adversting 9 REKLAM ALANI --

-- Adversting 10 --

-- Adversting 1 REKLAM ALANI --

SOSYAL MEDYA’DA REKLAM YASAĞI! 8 OCAK'TA BAŞLIYOR !!!

20:23:11 | 2021-01-06

-- Adversting 5 REKLAM ALANI --

8 Ocak Cuma günü itibariyle Sosyal Medya’da yeni dönem başlıyor!.. Kanun gereği, cuma itibariyle (gereken düzenlemeleri yapmadıkları için) Sosyal Medya’da reklam almak/reklam vermek yasaklanıyor! Dikkat büyük cezalar var!

Sosyal Medya’da yeni bir döneme daha giriliyor.

8 Ocak Cuma günü itibariyle sosyal medyada artık reklam almak, reklam vermek yasaklanıyor.

Facebook, Instagram, Twitter, Tiktok ve Youtube henüz gerekli düzenlemeleri yapmadıkları ve Türkiye’de, “kısaca” yerleşim yapmadıkları için verilen para cezalarından sonra sıra reklam uygulamasına geldi.

Yarın gece 00.00 itibariyle sözü edilen sosyal medya mecralarında Türkiye’de satılan ürünlerin reklamını vermek/almak/yayınlamak yasak… Bu ceza sadece kurumlar değil, şahıslar için de geçerli… Çeşitli konularda ünlü olan isimler de yine sözü edilen sosyal medya hesaplarında reklam yapamayacaklar. Yaparlarsa çok ciddi para cezalarıyla karşılaşacaklar. Hatta kanuna karşı gelmenin çok ciddi başka cezalarının da olabileceği belirtiliyor. Çünkü bu karardan sonra ısrarla reklam veren ya da yapanlar/alanlar/yayınlayanlar için en büyük tehlike ceza miktarının(!) yapılan açıklamalarda yer almaması… Bu durum ceza konusunda istendiği miktarda ceza kesilebileceği anlamına geliyor.

-- Adversting 6 REKLAM ALANI --
ETİKET :   Gündem Haberleri

Tümü
266166186