-- Adversting 9 REKLAM ALANI --

-- Adversting 10 --

-- Adversting 1 REKLAM ALANI --

İOS 14 TANITILDI: HANGİ MODELLER KULLANABİLECEK?

YENİLİKLER NELER?

08:55:48 | 2020-06-23

-- Adversting 5 REKLAM ALANI --

Merakla beklenen İOS 14 Eylül ayında kararlı sürümüyle karşımıza çıkacak. Beta sürümü ise bu akşamdan itibaren yüklenebilecek. İşte İOS 14 kullanabilecek İphone’ların listesi ve İOS 14 yenilikleriyle ilgili tüm detaylar…

İOS 14’ü kullanacak iPhone Modelleri
 

iPhone SE (2020)

iPhone 11

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro Max

iPhone XS

iPhone XS Max

iPhone XR

iPhone X

iPhone 8

iPhone 8 Plus

iPhone 7

iPhone 7 Plus

iPhone SE (2016)

iPhone 6s

iPhone 6s Plus

iPod touch (7. nesil)

Widget

Apple bir Widget sistemini iOS 14’e getirdi. Bu Widget sistemine Andorid kullanıcıları pek de yabancı sayılmaz. Bu widget özelliği sayesinde iPhone’ların ana ekranına uygulamaların widget’ları kolayca eklenebilmesi sağlanacak.

Uygulama kütüphanesi

Uygulama kütüphanesi sayesinde uygulamalar klasörlenebilecek. Arama çubuğunda yapacağınız aramalarla bulmak istediğiniz uygulamayı hızlıca bulabileceksiniz.

Ekran içinde ekran

Yine Android kullanıcıların yabancı olmadığı bir özellik daha iOS 14 ile iPhone’larda yerini alıyor.

Bu özellik ile birlikte kullanıcılar video izlerken, izledikleri videoları küçültebilecek ve istedikleri uygulamalarda gezinmeye devam edebilecek. Video akışı ise devam edecek.

Siri tamamen yenilendi

Yeni iOS 14 yazılımıyla birlikte Siri’nin hem tasarımı hem de özellikleri baştan aşağı yenilendi.

Siri sizi dinledikten sonra sonucu ekranın üst tarafında çıkartacak, yani ekranı tamamen kaplamayacak. Sesli mesaj da gönderebilecek olan Siri, çeviri uygulaması ile de uyumlu çalışacak.

Apple çeviri

Apple’ın yeni çeviri uygulaması cümle ve paragraf çevirileri yapabilecek. Sesli diyaloglara da destek verecek. Ancak Apple’ın çeviri uygulaması şimdilik Türkçe desteği sunmuyor.

Mesajlarda yenilikler

Apple İOS 14 ile mesajlar uygulamasını da elden geçirmiş.  Mesajlaşma uygulaması artık grup desteği veriyor. Grup mesajlarına artık grup fotoğrafı da ekleyebiliyoruz.

WhatsApp’taki gibi kişi etiketlemeye özelliği de mesajlar uygulamasının yeniliklerinden bir olarak öne çıkıyor. Bir kişiyi etiketlediğinizde kişinin fotoğrafı da öne çıkıyor. Ekstra bir de maske takabilen bir memojimiz mevcut.

Apple Maps

Apple Maps artık önerilere izin veriyor. Bisiklet sürücüleri ve Elektrikli otomobil sahipleri de unutmayan Apple, Apple Maps tarafından destek sağlıyor. Böylece kendilerine özel güzergah önerisi alabiliyor ve seçebiliyorlar.

Apple CarPlay ile otomobiller iPhone’u anahtar olarak kullanabilecek

CarPlay artık anahtar desteğine de sahip. Bu destek ile birlikte bundan böyle bazı otomobilller sadece iPhone kullanılarak açılabilecek. Otomobili başkasını kullanması için iPhone üzerinden anahtar kullanımı verilebiliyor. Tabi Face ID güvenliği burada devreye giriyor. Otomobilin sahibi Face ID ile kişiye izin veriyor.

-- Adversting 6 REKLAM ALANI --




ETİKET :   teknoloji haberleri

Tümü